Durman v obrazech

Brugmansie a umění

Brugmansie jsou přírodou vytvořené unikátní kousky živého umění. Je nám dáno se těšit z jejich přenádherných květů, které nám tyto rostliny dávají jako odměnu  za naši lásku a   péči. Každý z nás si pak v sobě nese jedinečně uschované vzpomínky na krásu, kterou náš zrak spatřil.

Obraz brugmansie  ANGELS  SUNEXPLOSION

S nadšením spouštíme fotoaparáty, abychom zachytili všechny ty nádherné momenty květů brugmansií. Z každé takové fotografie na nás pak dýchá okamžik života, který je pryč. Jsou však mezi námi lidé, talentem obdaření, jejich práce hřeje naše srdce po celé generace.

Malíři, to jsou ti, jenž mají dar převést obrazy a krásu na kousek papíru s tak nádherným citem, že oči nemůžeme pak odtrhnout a naše ruce touží se té práce dotknou a přenést se tam, kde otisk světla nám dal malíř ochutnat.

Obraz brugmansie  ANGELS   SUNBEAM

Taková je i paní Lýdia Slušniaková-Salonová z Turčianských Teplic na Slovensku. Její cit pro barvu a neutuchající láska k brugmansiím dává jejím rukám vytvořit nádherné obrazy. Svoje díla tvoří v nočních hodinách, kdy ze svého spánku ukrajuje čas pro malířskou tvorbu. Stejně jako my i ona žije obyčejným životem zaměstnaného člověka, snad jen s vyjímkou, že při práci v mateřské školce dává té nejmenší generaci ochutnat trochu jejího uměleckého nadání a citu pro krásu. Svůj talent rozvíjí obrovskou silou se snahou se neustále zdokonalovat a vytvářet tak krásu pro nás pro všechny technikou  suchý pastel.

Její obrazy si s laskavým svolením budete moci průběžně prohlížet na našich stránkách a pokud i vy stejně jako já budete toužit mít kousek svého obrazu pro potěšení doma, tak určitě neváhejte a napište si o nějaký.                                                                        JCH

 Obraz brugmansie  THEAS  LIEBLING

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Co je nového?, Durmany v umění. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář