Acnistus modrý a vínový

Milí přátelé,

připravila jsem pro Vás  fotografie rostlinky Acnistus v barvě modré a vínové. Jsou to zatím malé rostlinky, ale  již kvetou. Pořídila jsem je  ze zahradnictví paní Valinové z Budyně nad Ohří.

Rostlinky jsem umístila do skleníku, aby je neohrožovalo   venkovní  dosud ještě chladné a deštivé počasí. Jsou křehké a potřebují svůj klid.

Acnistus je nádherná rostlina příbuzná  durmanů a datur, také někdy nazývaná minidatura.  Sytě zelené oválné  listy jsou viditelně chlupaté a stejně tak je tomu i u květů  a poupat.

Acnistus je možné  najít v mnoha barevných odstínech.  Ovšem nejznámější je v barvě modré a vínové a také lze u nás občas  vidět i bílou variantu.

Květy modrého jsou přímo blankytnou ukázkou oblohy, kde i  uvnitř květu si rostlinka přidržuje prašníky  modrou  stopkou. Je to  úžasná rostlinka, která při správné péči vytvoří časem  nádherný stromek na  dřevitém kmínku.   Rostlinu si pro tento tvar musíme upravovat  ostříháním  bočních větviček, jelikož má snahu  růst do všech stran a tvořit keřík.

Acnistus  vínové barvy mi teprve pokvete a tak jeho plné vybarvení  Vám ukáži později. Zatím  je ve fázi poupátek.

JCH

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Acnistus, Co je nového?, Co se děje na zahradě.. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář